Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

500+ a budżet

Program 500+ miał być wybawieniem dla rodzin i jako taki cały czas go promowano. Czy jednak pomagając rodzinom nie załamie budżetu?
Statystyki GUS mówią, że rodzin, które będą uprawnione do korzystania z programu jest w Polsce 3,7 miliona, a więc w pierwszym roku program pochłonie 22,2 mld złotych za same wypłaty rodzinom. Do tego dojdą koszty obsługi programu, które również nie będą niskie. Tymczasem ustalenia budżetowe założyły na ten cel tylko 19 mld złotych, więc skąd pozostałe 3? Państwo będzie musiało znaleźć nowe źródło finansowania i uzupełnić tę lukę. Również w przyszłych okresach, jeżeli program ma przetrwać, budżet będzie musiał być uzupełniany z innego źródła, więc można się spodziewać podwyżek podatków lub wprowadzenia nowych. Innym rozwiązaniem jest wprowadzeni cięć w innych sektorach budżetu, ale trudno powiedzieć na czym państwo może oszczędzić, skoro wiele sektorów już teraz jest niedostatecznie finansowanych, co wiąże się z licznymi protestami – choćby służby zdrowia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...