Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Chińskie problemy

Chiny jeszcze niedawno były jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Sprzyjały temu liczne inwestycje i fabryki na ich terenie, dzięki którym bardzo intensywnie rozwijał się import oraz eksport towarów. Obecnie jednak dotknęło je spowolnienie gospodarcze.
Tylko w tym roku import do Chin spadł o prawie 11%, natomiast eksport o prawie 8%. O ile lekkiego spadku się spodziewano już na początku tego kwartału, to jednak ostateczna jego wysokość zaskoczyła ekspertów – szacowano spadek o 1-2%.
Bilans handlowy Chin jest najwyższy w historii, jednakże nie świadczy to w tej chwili korzystnie o gospodarce państwa, tym bardziej, że dewaluacja, która miała miejsce w zeszłym roku w żaden sposób nie pomogła jej ratować. Oznacza to, że chińska gospodarka ma małe szanse na odbicie się w najbliższym czasie – jest przeinwestowana, a więc kolejne inwestycje nie pomogą, nie wzrośnie także popyt wewnętrzny, skoro nawet dobra miejscowe się nie sprzedają a import jest niski. Negatywnie odbije się to na PKB, ale i na gospodarce globalnej – wszak Chiny jako jedna z potęg mają wpływ na najważniejsze gospodarki świata.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...