Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Czym charakteryzuje się spółka jawna?

Wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność zastanawia się nad jej formą. Spółki stają się popularne, ale często pojawia się problem przy wyborze jej konkretnego rodzaju. Czym więc jest spółka jawna?
Spółka jawna bardzo przypomina spółkę cywilną. Podobnie jak w jej przypadku wspólnicy odpowiadają całym majątkiem za zobowiązania, może być reprezentowana przez każdego ze wspólników, ponieważ nie ma osobowości prawnej. W nazwie może zwierać nazwisko tylko jednego wspólnika.
Spółki jawne bardzo przypominają te z ograniczoną odpowiedzialnością, pod kątem posiadanych praw. Jednak jako że nie mają pełnej osobowości prawnej, mają też więcej możliwości rozliczania się z fiskusem – mają prawo do uproszczonych form księgowości.
Organizacja spółek jawnych jest stosunkowo prosta – nie wymaga powoływania rad nadzorczych czy zarządu, wystarczą sami wspólnicy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...