Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Czym jest spółka komandytowa?

Przed rozpoczęciem działalności istotne jest wybranie formy, w jakiej będzie ona funkcjonowała. Jeżeli decydujemy, że firma będzie miała kilku wspólników, decydujemy również, że jej formą będzie spółka. Bardzo popularną formą jest spółka jawna, ale w celu ograniczenia odpowiedzialności wspólników można zdecydować się na spółkę komandytową. Czy się różni?
W spółce komandytowej tylko jeden ze wspólników odpowiada za zobowiązania wobec wierzycieli całym posiadanym majątkiem, natomiast drugi (lub kolejni, ale przynajmniej jeden z nich) mają ograniczoną odpowiedzialność, zwykle do poziomu wkładu własnego lub ustaleń z umowy.
Spółka komandytowa nie ma osobowości prawnej, ale zważywszy na podział odpowiedzialności i stosunkowo łatwe generowanie zysków, w jej przypadku wymagana jest pełna księgowość, bez względu na wielkość prowadzonej działalności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...