Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. www.credy.pl/chwilowki-dla-zadluzonych/ Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Czym jest stopa depozytowa?

Od lat Narodowy Bank Polski stara się ograniczyć depozyty składane u niego przez banki komercyjne. Ma to za zadanie zwiększenie ilości pieniądza w wolnym obiegu oraz pobudzenie gospodarki.
Aby banki mniej chętnie składały depozyty NBP musi się postarać, aby nie było to dla nich opłacalne. W tym z pomocą przychodzi stopa depozytowa, ustalana raz na kwartał przez Radę Polityki Pieniężnej. Im niższa stopa, tym niższy zysk z trzymania depozytów.
Obecnie stopa depozytowa jest na najniższym poziomie od początku swojego istnienia i wynosi 0,5%. Przez to niewiele banków decyduje się na składanie depozytów. Stopa utrzymuje się na tym poziomie od marca 2015 roku i w kolejnym okresie, jak przewidują specjaliści, prawdopodobnie się nie zmieni.
Interesującym przypadkiem jest sytuacja, gdy stopa depozytowa jest ujemna – wtedy już nie tylko nie zyskuje się na składaniu depozytów, ale i traci. W tej chwili ma to miejsce na przykład w Szwajcarii, gdzie stopa wynosi -0,25 %.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...