Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Czym właściwie jest podatek Belki?

Tak zwany podatek Belki funkcjonuje w Polsce od wielu at, ale mimo to wiele osób wciąż nie wie, czym właściwe jest i kiedy powinno się go płacić. Oto odpowiedź.
Podatek Belki jest podatkiem od dochodów kapitałowych, co oznacza, że ustala się go od odsetek od pożyczek, dochodów z lokat, dochodów z funduszy kapitałowych, wypłaty dywidend, obrotu instrumentami pochodnymi i innymi tego typu. Rozlicza się go wówczas w sposób zryczałtowany w wysokości 19 %. Jeżeli jednak dochód z tego tytułu jest częścią prowadzenia spółki bez osobowości prawnej, to dolicza się je do zwykłego dochodu i rozlicza na zasadach ogólnych, według wewnętrznych ustaleń przedsiębiorstwa i odpowiedniej stawki.
Zwykle osoba zobowiązana do zapłacenia podatku od dochodów kapitałowych nie oblicza go sama i nie wnosi opłaty osobiście, a robi to za nią odpowiednia instytucja, odpowiedzialna za uzyskanie z tego tytułu dochodu – bank, fundusz inwestycyjny czy emerytalny.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...