Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. kancelaria adwokacka konin Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Dlaczego prowadzić firmę jako osoba fizyczna?

Zważywszy na niekorzystną sytuacje na rynku pracy coraz więcej osób decyduje się na zakładanie firmy. Jedną z najczęstszych form prowadzenia działalności jest samozatrudnienie, czyli prowadzenie firmy jako osoba fizyczna. Nie oznacza to, że trzeba wszystkie czynności wykonywać samodzielnie – można zatrudniać na przykład wykonawców, pomocników.
Tego typu forma prowadzenia działalności jest bardzo korzystna, bo wymaga niewielkiego wkładu własnego – tyle ile sami potrzebujemy, nie ma ustaleń ustawowych oraz łatwo ją założyć – wystarczy zgłosić się do właściwego Urzędu Miasta lub Gminy. Równie proste jest późniejsze zamknięcie firmy. Do tego można wybrać dowolną formę opodatkowania, a co za tym idzie – najkorzystniejszą. Siedziba firmy też nie musi mieć osobnego lokalu, wystarczy pomieszczenie w lokalu mieszkalnym.
Wadą w tym przypadku jest odpowiedzialność za zobowiązania: prowadzący odpowiada całym majątkiem, również wspólnym małżonków.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...