Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. zacznij biznes Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Dlaczego stopa lombardowa jest tak ważna?

Co kwartał osoby chcące wziąć kredyt a także te, które już go wzięły i mają ustalone zmienne oprocentowanie z napięciem czekają na decyzje Rady Polityki Pieniężnej w kwestii ustalenia stóp procentowych. Dlaczego wysokość stopy lombardowej jest dla nich tak ważna?
Stopa lombardowa jest ustalana raz na kwartał, podobnie jak inne. Jej wysokość określa maksymalne oprocentowanie kredytów, które, od roku 2006, nie może przekroczyć czterokrotności tej stopy.
Stopa lombardowa od lat ma tendencję do spadania, a w marcu 2015 RPP ustaliła ją na najniższym w 23 letniej historii tej stopy poziomie 2,5%. Oznacza to, że maksymalne oprocentowanie kredytów nie może wynosić więcej niż 10%.
Stopa lombardowa dotyczy również innej kwestii banków komercyjnych – to na jej poziomie oprocentowane są kredyty, których NBP im udziela.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...