Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? salon meblowy kraków Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. gabloty korkowe Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni. blog o pracy - ekasa.com.pl/blog/

Ile ważny jest operat szacunkowy?

W momencie, gdy musimy znać wartość posiadanej nieruchomości udajemy się do rzeczoznawcy majątkowego, który wykonuje operat szacunkowy, w którym zawiera się wycena. Przez ile czasu jest ważny?
Zasadniczo operat szacunkowy zachowuje ważność przez 12 miesięcy od dnia powstania. Zdarza się jednak, że w trakcie trwania tego okresu wartość nieruchomości nagle się zmieni – z powodu dużego remontu lub na skutek zdarzeń losowych powodujących zniszczenia. Wówczas operat traci ważność, ponieważ nie jest już zgodny z aktualnym stanem rzeczywistym i konieczna jest ponowna wycena.
Jeżeli upłynie 12 miesięcy, a operat szacunkowy nadal jest potrzebny, to nie zawsze konieczna jest ponowna wycena nieruchomości i długotrwały proces, który się z tym wiąże. Jeśli jej stan się nie zmienił, rzeczoznawca po oględzinach może po prostu aktualizować go na kolejny okres przybijając odpowiednią pieczątkę.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...