Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Jak wpłynąć na akcje może złożenie skargi do KNF?

Od czasu do czasu spółki składają skargi do Komisji Nadzoru Finansowego, jeśli uważają, że ceny ich akcji są niesprawiedliwie i niesłusznie zaniżane. Ostatnim razem miało to miejsce 5 sierpnia 2016, kiedy to skargę złożyła spółka odzieżowa Esotiq & Henderson. Co to spowodowało?
KNF nie zdążyło jeszcze rozpatrzyć skargi przed kolejnym rozpoczęciem pracy przez giełdę, jednakże cena akcji spółki i tak zanotowała znaczący wzrost (ponad 30%) już na samym otwarciu, czym interesowali się głównie inwestorzy indywidualni. Prawdopodobnie uznali oni, że cena rzeczywiście była niesłusznie zaniżana, jeszcze bez decyzji KNF. Niezależnie od niej, spółka i tak już zyskała.
Skarga do KNF dotyczyła malejącej od ponad roku ceny akcji, które w tym okresie spadły aż z 45 zł do nieco ponad 6 zł w czwartek, co spółka uznała za niematuralną i podejrzaną manipulację.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...