Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. egkal - lampy diodowe samochodowe Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Jak wznowić działalność gospodarczą?

Zawieszenie działalności gospodarczej może trwać od miesiąca do dwóch lat. Co trzeba zrobić, jeśli wcześniej odzyskamy możliwość prowadzenia działalności i chcemy przerwać okres zawieszenia?
Aby przerwać okres zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej należy do właściwego Urzędu Gminy (osobiście lub przez pośrednika) złożyć wniosek CEDIG-1 z prośbą o dokonanie odpowiedniego wpisu. Podaje się dzień, w którym chcemy wznowić działalność, ale nie może być on wcześniejszy niż w dzień złożenia wniosku.
Wniosek należy też złożyć, jeżeli dopiero po 24 miesiącach rozpoczynamy działalność, inaczej nastąpi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców. Zostanie ono poprzedzone wezwaniem do wznowienia działalności i okresem 30 dni na to przeznaczonych – w tym okresie już koniecznie trzeba złożyć wniosek CEDIG-1.
Przedsiębiorca ma również prawo do uczestniczenia w postępowaniach sądowych, podatkowych i administracyjnych, które wiążą się z wcześniejszymi działaniami oraz do bieżącej kontroli skarbowej, jakby nadal prowadził działalność. Jest też zobowiązany do realizacji wszystkich innych czynności przewidzianych prawnie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...