Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni. Czym jest wiarygodność kredytowa?

Jak zakończyć działalność gospodarczą?

Z różnych powodów (tak osobistych, jak i wynikłych z prawa lub czynników ekonomicznych) przedsiębiorca może zdecydować się na zamknięcie prowadzonej działalności gospodarczej. Nie może jednak z miejsca postanowić, że przestaje ja wykonywać i zaprzestać opłat, działań itp. Co musi zrobić, by zakończyć działalność zgodnie z prawem?
Zakończenie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się ze złożeniem we właściwym Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta wniosku CEDIG-1 z informacją o zaprzestaniu jej prowadzenia, najpóźniej 7 dni po zaprzestaniu. Można to zrobić osobiście, przy pomocy pełnomocnika lub przez stronę cedig.gov.pl. Spółki muszą dodatkowo złożyć wniosek CEDIG-SC. Jeżeli przedsiębiorca był podatnikiem VAT, to konieczne będzie też złożenie dokumentu VAT-Z.
Konieczne przy zamykaniu działalności jest także wyrejestrowanie się z ZUS-u. W tym celu należy osobiście złożyć wniosek ZUS ZWUA w odpowiedniej placówce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...