Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Kary nie będzie, ale i pieniędzy może też nie być

Portugalia i Hiszpania po kryzysie z 2008 roku zostały zobowiązane do stopniowego zmniejszania deficytu budżetowego w zamian za pomoc ze strony Unii Europejskiej. Cele deficytowe jednak nie zostały zrealizowane przez te państwa.
Unia Europejska wielokrotnie wydłużała czas na zmniejszenie deficytu budżetowego i restrukturyzacji budżetu. Mimo to państwa te nie wykonały zaleceń UE i nie zmniejszyły swojego deficytu, jednocześnie korzystając z pomocy w ramach programu. W związku z tym Unia uznała, że dalsze finansowanie nie ma sensu, skoro państwa nie starają się poprawić swojej sytuacji. Złożono skargę do Komisji Europejskiej, ale ta nie zdecydowała się na obarczenie Portugalii i Hiszpanii karami z tego tytułu. Mimo to kwestia tego, czy państwa otrzymają w kolejnym roku środki mające pomóc utrzymać dyscyplinę budżetową jest jeszcze nie pewna. Na razie dostały kolejną szansę na obniżenie deficytu do października bieżącego roku. Wtedy zapadnie decyzja o przyznaniu środków i być może powróci kwestia obarczenia ich karą, w razie nie spełnienia warunku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...