Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. mennicakapitalowa.pl/pol_m_Srebro_MONETY-159.html Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Najem czy lokata?

Posiadając wolny kapitał zwykle zastanawiamy się nad tym, czy należy go zainwestować, czy odłożyć na lokatę z dobrym oprocentowaniem. Rozważamy różne za i przeciw różnych rodzajów inwestycji. Czy warto jednak zastanawiając się nad inwestycją rozważyć nieruchomość?
Finansowanie nieruchomości bywa drogie i wiąże się z zamrożeniem kapitału na dłuższy czas. Nie inaczej jednak działa lokata – nie możemy korzystać pieniędzy, które na nią wpłacimy, ponieważ wtedy utracimy odsetki. Realna stopa zwrotu w ostatnim roku na lokacie bankowej wynosi 1,7%, co jest spadkiem do lat poprzednich, kiedy oscylowała w okolicy 2% dla wiodących banków. W przypadku najmu wynosi 5%, co jest wzrostem do przedniego – 4%.
Stopy zwrotu to jednak nie wszystko. Zamrożenie kapitału w nieruchomości jest jednak większe niż w przypadku lokaty. Nawet jeżeli wypłacimy z niej pieniądze i utracimy odsetki, to i tak jest to bezpieczniejsze niż najem – pieniądze są dostępne od zaraz, nie ma potrzeby czekać aż znajdzie się klient chcący kupić nieruchomość. Lokata wymaga też mniejszej troski i formalności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...