Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? agorabytom.pl Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. deweloper Lublin Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Opłata miejscowa

Opłata miejscowa jest bardzo podobna do opłaty uzdrowiskowej. W przeciwieństwie jednak do niej zezwala również na pobieranie jej w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, ale nie podlegających ochronie uzdrowiskowej i na obszarach nie związanych z uzdrowiskami – wystarczy, że miejsce, w którym przebywamy spełnia warunki możliwe do turystyki lub przeprowadzania szkoleń.
Opłatę miejscową w takich miejscach pobiera się za każą rozpoczętą dobę. Zwykle doliczana jest do rachunku w hotelach, pensjonatach itp. Jej maksymalną stawkę ustala Minister Finansów, ale w praktyce może być niższa na mocy uchwały Rady Gminy. To również Rada Gminy decyduje o zwolnieniach z opłaty miejscowej, innych niż wynikłych ustawy, czyli powiązanych z płaceniem podatku z tytułu posiadania nieruchomości, pobytem w szpitalach lub opieki na osoba niewidomą – tych samych, które są związane z opłatą uzdrowiskową.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...