Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? chicago party bus prices Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. busy do holandii Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Opłata od posiadania psa – czy ma sens?

W drodze poszukiwania dodatkowego dochodu gminu mogą ustalać nowe opłaty. Jedną z nich jest opłata od posiadania psa. Jest to chyba najbardziej krytykowana opłata lokalna, jaką mogą ustalić, a jej pobieranie uważa się za najmniej efektywne.
Pobiera się ja od osób fizycznych, chyba że pies jest konieczny w rehabilitacji lub opiece nad osobą niepełnosprawną oraz osób, które są płatnikami podatku rolnego, jeżeli mają mniej niż 2 psy. Maksymalna stawka jest ustalana przez Ministra Finansów, natomiast właściwą ustalają Rady Gminy indywidualnie, mogą również ustalać dodatkowe zwolnienia.
Opłata od posiadania psa uważana jest za nieefektywna, ponieważ niewiele osób naprawdę ją płaci. Jest trudna do ściągnięcia, ponieważ bardzo często trudno udowodnić, że ktoś posiada psa i powinien za niego opłatę wnosić. Kary za nieopłacenie opłaty z tego tytułu tez są niewysokie, więc niewiele osób rzeczywiście czuje się zobowiązanych do jej realizacji. Krytykuje się ją również z powodu wybiórczości – istnieje opłata od psów, ale od posiadania innych zwierząt domowych już nie. Z tych powodów coraz więcej gmin rezygnuje z tej opłaty lub ustanawia ją na symbolicznie niskim poziomie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...