Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Opłata targowa?

Rady Gminy mogą ustalać opłatę targową oraz możliwe zwolnienia w drodze uchwały. Obowiązuje ona wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność handlową poza posiadanym budynkiem w miejscach do tego przeznaczonych. Maksymalna stawka podatkowa jest ustalana corocznie przez Ministra Finansów, to na jej podstawie Rady Gminy mogą ustalać własną – może być niższa od tej Ministra, ale nie wyższa.
W praktyce coraz mniej gmin decyduje się na ustalanie opaty targowej. Dawne targowiska nie cieszą się już popularnością, zwłaszcza, że zwykle handel na nich odbywa się w określonym czasie a wynajem nieruchomości bywa bardziej opłacalny. Opłata targowa coraz częściej obejmuje tylko większe miasta i tam zwykle jest wyższa, a w małych pozwala się swobodnie lub za symboliczną kwotę handlować mieszkańcom. W małych miejscowościach jest jednak również mniej zwolnień i ulg związanych z tą opłatą, ponieważ gminy muszą szukać dodatkowych możliwości czerpania dochodu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...