Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Podatek katastralny a wzrost dochodów budżetowych

Podatek katastralny budzi powszechny lęk w społeczeństwie. Czy naprawdę nie ma nic, co byłoby w nim pozytywne? Na pewno do pozytywnych aspektów tego opodatkowania należy wzrost dochodu.
Za wprowadzeniem podatku katastralnego świadczy przede wszystkim spodziewany wzrost dochodów z jego tytułu. Przypuszczalne znaczenie zysków dla państwa po jego wprowadzeniu można próbować przewidzieć na podstawie danych dotyczących innych krajów Unii Europejskiej. Mimo że w Europie dominuje opodatkowanie nieruchomości podatkiem katastralnym, to ma on różne znaczenie fiskalne w poszczególnych krajach, co można sprawdzić na przykład za pomocą stosunku wpływów z jego tytułu do PKB. Jest on zróżnicowany względem poszczególnych krajów i zmienia się w przeciągu wielu lat swojego funkcjonowania – jego znaczenie czasem rośnie, czasem maleje. Średnio w krajach Unii Europejskiej stanowi 0,7 % wpływów do PKB, choć są kraje w znaczący sposób wpływające na tę średnią – Wielka Brytania i Francja, gdzie podatki od nieruchomości są najwyższe w Europie oraz Austria i Czechy, gdzie są najniższe, tam odpowiednio podatek od nieruchomości stanowi około 0,2 % PKB.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...