Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? firmy windykacyjne Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. montaż reklam warszawa Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Podatek od spadków i darowizn

Dziedziczenie i przyjmowanie darowizn wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku na rzecz państwa, jeżeli wartość dziedziczonego dobra przekracza kwotę wolna od podatku.
Kwoty wolne od podatku zależą od zakwalifikowania do odpowiedniej grupy dziedziczących. Grupa pierwsza składa się z najbliższej rodziny – małżonków, dzieci, rodziców i rodzeństwa, a kwota wolna od podatku wynosi 9 637 zł, grupa druga to dalsza rodzina i dla nich kwota wolna od podatku jest już niższa – 7 276 zł. Do grupy trzeciej zaliczają się wszyscy inni dziedziczący i przyjmujący darowiznę, niekoniecznie spokrewnieni. Dla nich kwota wolna od podatku jest najniższa – 4 902 zł. Jeżeli wartość majątku dziedziczonego lub otrzymywanego w darowiźnie przekracza tę kwotę, to podatek pobiera się w odpowiedniej stawce procentowej wartości za wszystko, co ponad kwotą zwolnienia.
Konieczność wniesienia opłaty podatkowej powstaje z dniem doręczenia decyzji o ustaleniu stawki, po wcześniejszym złożeniu zeznania podatkowego. Na wniesienie opłaty przewiduje się 14 dni.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...