Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Podatek od wydobycia niektórych kopalin

Kopalnie od dawna uważa się za nierentowne i problematyczne w kwestii utrzymania. Nie przeszkadza to jednak temu, w przypadku niektórych rząd decydował się na ustalenie stawek podatkowych od wydobycia.
Obowiązek podatkowy powstaje z dniem wydobycia rudy, zwykle miedzi bądź srebra i to zawartość urobku stanowi podstawę opodatkowania. Stawki podatku określa się dla dla tony miedzi i kilograma srebra na podstawie średnich arytmetycznych dziennych notowań miedzi na London Metal Exchange oraz notowań srebra na London Bullion Market Association.
Zważywszy jednak na niską rentowność kopalni oraz kłopoty na giełdzie KGHM, czyli największej spółki zajmującej się wydobyciem miedzi, rząd prawdopodobnie zniesie podatek od wydobycia, by ograniczyć możliwe straty. Podatek ten okazała się zresztą mało dochodowy. Plany w tym kierunku zostały podjęte już pod koniec 2015 roku i w połowie 2016 rząd powrócił do nich. Prawdopodobnie zostaną podjęte po okresie urlopowym w sejmie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...