Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. www.onetax.pl/mam-juz-firme/ Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Podatek rolny

Podatek od nieruchomości i gruntów nie są jedynymi dotyczącym opodatkowania nieruchomości, ponieważ istnieje również podatek rolny. Kto musi go płacić?
Podatek rolny dotyczy wszystkich gruntów i budynków, które według ewidencji przeznaczone są na cele rolne. Z tego obowiązku wyłącza się grunty i budynki przeznaczone na inną działalność gospodarczą, jeżeli tak są oznaczone w ewidencji lub jeżeli stan rzeczywisty jest inny i właściciel może to udowodnić.
Obowiązek podatkowy powstaje początkiem miesiąca po nabyciu prawa do takiej nieruchomości i musi być spełniany przez właściciela nieruchomości, właściciela samoistnego oraz użytkownika wieczystego nieruchomości rolnej. Stawka podatku jest ustalana przez Radę Gminy na podstawie stawek rynkowych 2,5 decytony żyta z ostatnich 11miesiecy bądź niższa, jeżeli Rada uzna, że jest to korzystne dla gminy lub mieszkańców. W praktyce rzadko się to jednak zdarza. Podatek jest płacony w 4 ratach do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...