Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? kantor waluty Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! chwilówki bez bik i krd i erif Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. kasy fiskalne dla prawników Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni. Jak wybrać najlepsze Biuro Podatkowe w Krakowie? Doradztwo podatkowe

Porady dla firm w problemach

Na początku roku zakładano, że w 2016 roku nastąpi wzrost PKB na poziomie około 3,5%. Niestety dane za pierwsze półrocze nie wskazują na to, by prognoza się ziściła – po raz pierwszy od kilku lat PKB zanotowało spadek w stosunku do poprzednich okresów.
Po długotrwałym wzroście gospodarczym, jaki miał miejsce w ostatnich latach, spowolnienie było do przewidzenia. Nie oznacza ono jeszcze załamania gospodarki i zbliżającego się kryzysu, ponieważ wciąż jest wiele czynników mogących poprawić wyniki. Niemniej ten spadek PKB jest niepokojący, zwłaszcza, ze prócz niego spadają także wskaźniki dotyczące inwestycji, których w ostatnim półroczu było mniej.
Być może sytuację uda się jeszcze uratować. Program 500+ zwiększy ilość pieniądza w obiegu, a więc i wskaźniki dotyczące konsumpcji. Może to spowodować, że kryzys zostanie odwleczony, a inwestycje zaczną się na nowo. Dużo też zależy od NBP, ponieważ jeżeli podniesie stopy, co wydaje się mało prawdopodobne, ale jest możliwe zważywszy na długi okres braku zmian, to inwestycje jeszcze bardziej spadną, a wraz z tym zbliży się groźba kryzysu gospodarczego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...