Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. zaliczka, zadatek, różnice Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni. Niewłaściwa polityka podatkowa w firmie to ryzyko. Poznaj ekspertów w dziedzinie zarządzania ryzykiem podatkowym

Rozliczanie podatków

Powszechnie mówi się o problemach finansowych poszczególnych kopalni w Polsce, a mimo to obciąża się je nadal dodatkowymi opłatami na rzecz państwa i gminy. Pomijając podatek od wydobycia, istnieje również opłata eksploatacyjna, do której uiszczania zmuszane są wszystkie kopalnie.
Stawki opłaty nie są szczególnie wysokie, ponieważ zwykle wynoszą kilka złoty. Na przykład dla najpopularniejszych wykopalin w Polsce, węgla brunatnego i kamiennego wynoszą obecnie odpowiednio 1,31 zł/t oraz 1,8 zł/t. Jednak uznanie, że są to niskie kwoty jest nie do końca prawdziwe, ponieważ w przypadku wydobycia kilku tysięcy ton na dobę suma robi się już całkiem spora. Dodatkowo opłata jest ustalana również od takich wykopalin jak ruda miedzi, co do której ustala się również odpowiedni podatek, więc kopalnie takie jak KGHM od prowadzenia jednej działalności muszą odprowadzać kilka rodzajów danin na rzecz państwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...