Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? opakowanie typu blister Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. domeny Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Rozliczenie VAT-u a zamknięcie działalności

Jeżeli przedsiębiorca z jakiegoś powodu kończy prowadzoną działalność gospodarczą a w jej trakcie był płatnikiem podatku VAT, to mu się z tego tytułu rozliczyć. W jaki sposób?
Na początek konieczny jest tak zwany „spis z natury”, czyli po prostu wykaz majątku posiadanego przez przedsiębiorstwo. Na listę trafiają wszystkie środki trwałe, które firma posiada, a są przeznaczone na okres użytkowania powyżej roku i warte powyżej 3,5 tysiąca złotych oraz towary, materiały i produkty posiadane, również o wartości do tej kwoty. Na tej podstawie naliczany jest podatek, który należy zapłacić i uwzględnia się to w ostatniej składanej deklaracji VAT.
Prócz tego należy poinformować o zaprzestaniu prowadzenia działalności składając formularz VAT-Z. Następuje to z razem ze złożeniem ostatniej deklaracji i nie może nastąpić później niż 7 dni od zakończenia działalności gospodarczej – dnia złożenia wniosku CEDIG-1.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...