Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Spóźnienie przy płaceniu chorobowych składek ZUS

Przedsiębiorcy są zobowiązani przez prawo do opłacania wielu składek ZUS w określonych terminach, ale chorobowe się do nich nie zaliczają – są dobrowolne, więc płacą je tylko osoby, chcące ubezpieczenia z tego tytułu. Co jednak, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się opłacać składki chorobowe, ale nie zrobi tego w terminie?
W przypadku niezapłacenia składki ZUS ubezpieczenie chorobowe wygasa z 1 dniem kolejnego miesiąca. Aby je odzyskać, trzeba przynajmniej przez kolejnych 90 dni regularnie opłacać składki. Natomiast spóźnienie w przypadku kobiety w ciąży lub zamierzającej zajść w ciążę może wiązać się z utratą prawa do zasiłku macierzyńskiego.
Aby uniknąć konsekwencji można złożyć wniosek o przywrócenie terminu płatności do dyrektora właściwej placówki. Ma on miesiąc na rozpatrzenie. W przypadku odmowy należy ponownie złożyć dokument ZUS ZUA z wnioskiem o objęcie ubezpieczeniem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...