Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. Prywatny dom opieki Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Sprzedaż majątku firmy a podatek dochodowy

Koniec działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków dla przedsiębiorcy. Jednym z nich jest zbycie majątku posiadanego przez firmę i rozliczenie się z podatku dochodowego z tego tytułu.
Rozliczenie w tym przypadku poprzedza stworzenie listy posiadanych przez przedsiębiorstwo dóbr. Znajduje się na niej majątek trwały, którego poszczególne elementy są warte powyżej 3,5 tysiąca złoty – jeśli coś, na przykład telefon, jest warte mniej, to nie jest uwzględniane na liście. Lista musi zawierać nazwę przedmiotu, koszt zakupu i uzyskania przychodu, amortyzacja i sumę odpisów amortyzacyjnych.
Majątek zawarty na liście stanowi prywatną własność przedsiębiorcy i dlatego lista nie musi być nikomu przedstawiana. Należy ją jednak przechowywać przez 5 lat, bowiem stanowi dowód likwidacji przedsiębiorstwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...