Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. serwis telefonów komórkowych Białołęka Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Tańsza siła robocza niszczy gospodarkę?

W bieżącym roku tylko 16 mieszkańców Ukrainy otrzymało status uchodźcy w Polsce. W ubiegłym roku 2, a ochronę uzupełniającą 24. Mimo to Ukraińców jest coraz więcej, a ogłoszenia z ofertami pracy coraz częściej mają dopisek „zatrudnię Ukraińców”. Dlaczego i co to oznacza dla Polskiej gospodarki?
Ukraińcy są tańszymi pracownikami, temu się nie da zaprzeczyć. Polak mieszkający tutaj musi liczyć się z kosztem życia, utrzymania rodziny, mieszkania. Dlatego musi zarabiać stosunkowo dużo, często więcej niż zakłada najniższa krajowa. Ukraińcy nie mają takich wymagań – za naszą najniższą krajową są w stanie godziwie przeżyć w swoim kraju kilka miesięcy – różnica cen, kosztów życia i dlatego są atrakcyjniejsi dla polskich pracodawców, którzy mogą im płacić mniej.
Taki stan rzeczy ma jednak negatywny wpływ na polski rynek pracy. Przede wszystkim sprzyja powstawaniu bezrobocia i jego wzrostowi, ponieważ miejsca pracy zajmują przyjeżdżający zza granicy. Zaniżają oni również średnią płacę, większość pracodawców stara się w tej materii oszczędzać i utrudniają miejscowym znalezienie pracy na odpowiadającym im poziomie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...