Fachowe doradztwo
Chcesz mieć pewność czy podjąłeś najlepszą z możliwych decyzji finansowych? Chcesz rozwiać swoje watpliwości? A może potrzebujesz informacji, któe pozwolą Tobie podjąć mądrą decyzje? Zajrzyj na mojego bloga o finanasach a wszystko to zyskasz! Od dawna zajmuje się tematyką finansów - teraz postanowiłem swoją wiedze oraz doświadczeniem podzielić się z innymi. Dzięki temu masz niesamowitą możliwość uzyskania fachowej wiedzy na temat finansów. Wystarczy tylko zajrzeć na mojego bloga i poczytać zamieszczone tam informacje. Tak niewiele trzeba byś zrobił porządek w swoich finansach – koniecznie odwiedź mojego bloga! Nasza strona to także kompleksowa oferta produktów finansowych dla każdego i na każdą kieszeń. roznoszenie ulotek piaseczno Wybieramy sprawdzone oferty i instytucje przez co klienci są zadowoleni.

Za co płaci się podatek od środków transportu?

Przedsiębiorstwa muszą pamiętać, że prócz podatku dochodowego bardzo często konieczne jest opłacanie innego rodzaju podatków. Przede wszystkim firmy transportowe oraz produkcyjne samodzielnie zajmujące się transportem swoich produktów muszą pamiętać o podatku od środków transportowych.
Podatek ten płaci się od samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony, ciągników o podobnej masie, autobusów oraz przyczep i naczep o masie powyżej 7 ton. Stawki ustalane są co roku przez Radę Gminy i różnicowane ze względu na masę i rodzaj środka transportu, czasem również ze względu na inne czynniki: rok produkcji, wpływ na środowisko naturalne.
Podatku z tego tytułu nie trzeba płacić po wyrejestrowaniu, sprzedaży lub czasowym wycofaniu z użytku pojazdu. Rada Gminy może również samodzielnie ustalać zwolnienia z podatku z dowolnego tytułu, jeżeli uzna, że jest to zgodne z jej interesem lub interesem mieszkańców gminy – nowe miejsca pracy, atrakcyjne porozumienia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Sonda

Jak oszczędzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...